למה צריך מתווך

טוב,  אז החלטתם למכור את הבית שלכם. אין לי ספק שכל אדם יכול למכור את ביתו. בפני המוכרים, עומדות מספר חלופות למכירת הבית. אפשר באמצעות פרסום על עצים ולוחות מודעות, תליית שלט על הנכס, באמצעות חברים מפה לאוזן, באמצעות מודעות בעיתונות, אפשרי גם באמצעות אפיקים אינטרנטיים ואפשרי באמצעות איש מקצוע מומחה בנדל"ן הלוא הוא מתווך. כן כן אני יודעת, לצערי, שמם ואמינותם של המתווכים וסוכנויות הנדל"ן לא הולכים לפניהם (בלשון המעטה) אך כמו בכל תחום יש מקצועיים יותר ופחות אמינים יותר ופחות. אניני מתיימרת לנסות לשכנע מי טוב ומי מקצוען מי מתחכם ומי חכם. בטור זה אביא את עיקר היתרונות מתוך הנחה שפגשתם מתווך מומחה בתחומו אמין ואיש נעים באזור בו אתם נמצאים.

אם כן, מתווך הינו אדם בעל רישיון מורשה ומתחדש מידי שנה ע"י משרד המשפטים. מתווך הוא אדם שעיסוקו העיקרי הוא נדל"ן. השלב הראשון, בעבודה עם מתווך הוא תמחור הנכס. לא כל מה שמפורסם במדיות השונות (לרבות שמועות) או אם נקצין, כל מה שמפורסם במדיות השונות הוא מחיר מבוקש שברוב הפעמים בינו לבין המחיר המכירה יש פער גדול. מתווך הגון ומוכר רציני יגיעו להבנה מה המחיר המקסימלי שכדאי להציג את הבית על מנת שתהיה מכירה מהירה והגונה מבלי ל"התאהב" בסכומים לא רלוונטיים. מכאן, המתווך ידע היכן לפרסם, ומה אפקטיבי, בדרך כלל יש לו רשימת מתעניינים מסודרת של לקוחות פוטנציאליים שמחפשים. בדרך כלל למוכר הפרטי אין יכולת להגיע לקהל היעד  באופן כל כך ממוקד.

מתווך יעיל מבצע את העבודה עבור המוכר, עונה לטלפונים – לא תאמינו כמה טלפונים מיותרים בשעות מוזרות מאנשים מיותרים שמתעניינים בנדל"ן אך לא באמת רוצים לקנות או שנמצאים בשלב חיפוש יגיעו אליכם. האם הייתם רוצים להפוך את ביתכם ל"תחנת רכבת"? מתווך יעיל מבצע סינון מוקדם לקונים ויביא רק רוכשים פוטנציאליים רציניים. פגישות עם קונים הוא תהליך מפרך שגוזל זמן רב.

השלב הבא והעיקרי הוא ה"פולו אפ", זהו שלב קריטי שיכול להתבצע רק ע"י מתווך. לחתור לסיור נוסף בבית ולקבלת הצעה כבסיס לתחילתו של משא ומתן. מוכרים שבוחרים למכור את דירתם בד"כ לא התקשרו לקונים שראו את ביתם על מנת לוודא את התרשמותם, שמה "יתפסו" כלחוצים.

נקודה נוספת שאני בוחרת לשתף הוא הביטחון האישי. כאשר אתפ מפרסמים באחד מאתרי האינטרנט, ישנם מתעניינים שמטרתם אינה לקנות את הבית אלא לבדוק את התכולה הם נקראים ה"סיירים". כמובן שאין צורך להכביר במילים מי מגיע אחריהם. מתווך מנוסה יחסום תופעה זו ויביא לביתכם רק אנשים רציניים וממוקדים שאכן רוצים לקנות.

ולבסוף, מתווך מנוסה ואמין ידע להביא את הצדדים לשולחן המשא ומתן ולמקסם את המחיר עבור שני הצדדים. בשילוב עם תנאי תשלום מתאימים ומועד פינוי שיתאים לשיני הצדדים קוראים לזה win-win.

כאמור, אין לי ספק שכל אדם יכול למכור את דירתו, אך עבודה עם מתווך מקצועי תניב מכירה נכונה, נוחות גבוהה, ביטחון אישי, חסכון של זמן. ולכם הסכום שאותו תשלמו למתווך בגין עבודתו ומקצועיותו הוא למעשה שולי לסכום הגבוה שאותו אתם תקבלו. התשלום הוא בדיעבד ומעמד חוזה המכר. אתם הרווחתם – המתווך הרוויח. שוב win-win.

הערכים שלי

  • לשמש דוגמא אישית ומוניטין חיובי ומקצועי ולעשות עסקאות נדל"ן הוגנות

  • ללמוד כל נכס ובעל נכס עד הפרט האחרון ועד כמה שידוע בכל הרשויות והמעמד המשפטי ולהעביר את המידע במלואו טרם ביצוע עסקה.

  • ללמוד כל לקוח לצרכיו חלומותיו ותקציבו

  • הקשבה, צמיחה, למידה והתקדמות מתמדת

  • יצירת ערך – להשאיר כל אדם, ארגון ומצב, במצב טוב יותר מזה שפגשתי בו

המוטו שלי הכול אפשרי! השאלה מה אנחנו מוכנים לעשות בכדי שזה יקרה.

צרו קשר 

טלפון: 052-266-7332

פקס: 04-993-1717

מייל: a.bartuv@gmail.com

נדל"ן זה מקצוע. אשמח אם תהיו לקוחות מרוצים שלי.

לקבלת מענה וליווי מקצועי בכל הקשור בעסקאות הנדל"ן שלכם

מלאו את פרטיכם ושלחו. או פשוט תתקשרו